Drukuj

Profil absolwenta

Wpisane przez Administrator FEE :: [środa, 19, sierpień 2009 19:08] Ostatnio zmienione przez Administrator FEE :: [wtorek, 16, sierpień 2016 16:05]

Zobacz ulotkę

Kandydaci na kierunek automatyka i robotyka powinni cechować się zdolnością precyzyjnego myślenia, umiejętnością algorytmicznego analizowania problemów i zainteresowaniami technicznymi. Celem kształcenia na tym kierunku jest wyrobienie umiejętności wykorzystywania teoretycznej wiedzy w zakresie robotyki, automatyki, sensoryki oraz informatyki do rozwiązywania problemów napotykanych w różnych dziedzinach techniki, a w szczególności w nowoczesnych gałęziach przemysłu. 

Absolwent ma być twórczym projektantem rozwiązań i systemów w obszarze robotyki, automatyki oraz informatyki przemysłowej.

Studia inżynierskie dają absolwentowi wiedzę dotyczącą podstawowych zagadnień automatyki, i robotyki:  systemów dynamicznych, przetwarzania sygnałów, kinematyki robotów, elementów i urządzeń automatyki przemysłowej, projektowania i programowania systemów mikroprocesorowych, sterowników przemysłowych, sensorów i systemów wizyjnych.  oraz kompetencje niezbędne do realizacji własnych projektów o średnim stopniu trudności w zakresie pomiarów i sterowania.  Absolwent potrafi rozwiązywać praktyczne problemy dotyczące zastosowań automatyki przemysłowej oraz prostych systemów zrobotyzowanych. Potrafi twórczo korzystać z literatury przedmiotu. Zna podstawowe uwarunkowania społeczne, prawne, ekonomiczne  i techniczne realizowanych projektów.

Studia mają charakter dwustopniowy: po siedmiu semestrach studiów I stopnia (o profilu ogólnoakademickim oraz praktycznym) uzyskuje się tytuł zawodowy inżyniera automatyki i robotyki. Studia II stopnia trwają trzy semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra automatyki i robotyki.  Absolwenci specjalności mogą znaleźć zatrudnienie w tych gałęziach gospodarki, w których istnieje potrzeba automatyzacji i robotyzacji.


powrót

FaLang translation system by Faboba

Adres

Politechnika Poznańska
Dziekanat Wydziału Elektrycznego
ul. Piotrowo 3A, 60-965 Poznań
tel. +48 61 665-2539, -2541, -2543, -2547
fax. +48 61 665-2548
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.